01.12.2018

Сім навчальних осередків


Сім навчальних осередків, які є  у  кожному класі
   У підготовці до нового навчального року вчителі Цихович І.С., Романюк А.В., Кондратюк О.В. врахували безліч речей.  У класах є центри відкриттів, новин, матеріалів, комунікативний і тематичнийй, центр вчителя і тиші. Це допомагає  створити певну систему, що заощаджує  час вчителя і підтримує порядок у класі з першого ж дня.
   У центрі відкриттів знаходяться речі, що розпалюють уяву дитини. Він містить мистецькі та крафтові матеріали, диктофон, фотоапарат, магнітофон, ламінатор, настільні ігри, зокрема пазли, бібліотечна поличка.
   Центр новин допомагає вчителям управляти своїм класним календарем, запланованими завданнями і проектами, загальношкільними заходами, святами, урочистостями. Тут знаходиться куточок чергових, дошка об'яв, плани позашкільних заходів.  Висвітлюється прогноз погоди, температура повітря та світові новини.  Цей простір використовується, щоб зазначити щоденні завдання, роботу в класі та домашні завдання. Частина цього простору виділена для того, щоб учні ділилися своїми особистими або навчальними новинами.
    Центр матеріалів створений для підготовки вчителя до роботи. Тут є олівці, ручки, маркери, степлери, ножиці, папір, клей, стрічки, скріпки, тканина, паперові рушники, засіб для дезінфекції рук та інші інструменти.  Також тут зберігаються довідкові матеріали, таблиці з формулами і графіками, методичні посібники, довідники, підручники, блокноти і журнали.  
    У комунікативному центрі вчителі учням  нагадують, що ми всі працюємо для досягнення спільної мети. Ця зона для обговорень того, що було вивчено,  для заведення нових знайомств, для запитань-відповідей, для підняття духу, а також рефлексій. Під час обговорення   вчитель має можливість оцінити прогрес дитини й отримати інформацію на майбутнє.  
    Центр тиші розрахований на учнів, які воліють працювати на самоті, тоді як іншим просто потрібна зона тиші, щоб робити завдання, читати, писати, рахувати або рефлексувати. Запасний стіл і стільці в кутку  класу   використані для зони тиші. Діти одягають навушники, щоб  відфільтрувати шум у класі.
    Центр вчителя  допомагає вчителю управляти всіма  своїми професійними обов’язками.   Простір використовується, щоб показати свою особистість –  фотографії родини, друзів. Центр вчителя – це професійний простір, де педагог планує, оцінює, аналізує дані і завершує свою працю.    Вчителі помістили тут різноманітні сертифікати професійного розвитку.
    Тематичний центр відведений для технічних інструментів, тематичних  книг, ігор, що стосуються предметів викладання.   
    У класах додатково є дошки або фліпчарти, на яких магнітами прикріплюють матеріали для конкретного уроку.
     Хоч меблі в класі старі і немає можливості їх рухати,  проте педагоги добре облаштували візуальний простір на стінах, біля дошки. Найпрекрасніші меблі  не перетворять інструктивно-дисциплінарну школу на сучасну – так само як застаріле обладнання класу не стане на заваді вчителеві, що дійсно бажає працювати по-новому.
                                                               

Комментариев нет:

Отправить комментарий

  ІНФОГРАФІКА – ІНСТРУМЕНТ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ      Що таке інфографіка, в чому її принципова відмінність від будь-яких інших способ...