05.01.2025

 

ІНФОГРАФІКА – ІНСТРУМЕНТ

НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

    Що таке інфографіка, в чому її принципова відмінність від будь-яких інших способів донесення інформації, а головне, в чому її бонуси для сучасних дітей? З огляду на особливості мислення сучасної молоді, їх не можна вчити так, як вчили їхніх батьків. Принаймні користь від такого навчання буде мінімальною.

    Навчальні матеріали повинні бути: лаконічними; з мінімальною кількістю тексту; якомога більш візуальною – малюнки, схеми, графіки; цікавою, адже дослідницький потенціал сучасних дітей базується виключно на ентузіазмі, діти все більш схильні робити те, що хочеться, а не що треба.

    Інфографіка – тренажер для мозку. Візуальна подача матеріалу з одного боку є необхідністю, адже сучасні діти все менш здатні вчитися на текстах, а з іншого боку інфографіка додатково прокачує мислення.

    По своїй суті інфографіка – це ребуси, які потрібно розгадати, щоб

дізнатися про певні явища чи факти. Це тримає мозок в постійному тонусі. Так прокачується мислення, візуальне сприйняття, здатність до аналізу і синтезу інформації.

     Інфографіка — це: спосіб передачі великого обсягу інформації за допомогою простих і зрозумілих візуальних методів; сучасний метод навчання; форма інформаційного дизайну; різновид навчальної творчості, що передбачає поєднання графіки з текстом у найрізноманітніших пропорціях.

     Ми є свідками незворотного процесу «розвантаження» навчальних програм, коли учні Нової української школи набуватимуть компетентностей замість знань. Уміння навчатися протягом життя — одне з ключових. Інфографіка дає змогу організовувати навчальний процес у двох взаємозалежних напрямах — від загального до конкретного, і навпаки. З учнями 4 класу створюємо інфографіку за лічені хвилини завдяки простому конструктору Canva. https://www.canva.com/uk_ua/stvoryty/infografika/



 

 

 

 




 

 

 

 

Що необхідно робити вчителю для роботи

з дітьми з особливими потребами

ü Навчитися розуміти різницю між дітьми й толерантно ставитися до особливих дітей, але в жодному разі не акцентувати увагу на порушенні.

ü Сприяти тому, щоб кожна дитина почувалася прийнятою колективом.

ü Сприяти створенню в дитячому колективі атмосфери доброзичливості, справедливості й терпимості.

ü Надавати індивідуальну підтримку, але при цьому не відокремлювати дітей з особливими потребами від основної групи дітей.

ü Намагатися наблизити навчальні завдання до потреб і можливостей дитини з особливими потребами.

ü Співпрацювати з іншими педагогами, логопедом, психологом в одній команді.

 ПОРАДИ ПЕДАГОГАМ В ІНКЛЮЗИВНОМУ КЛАСІ

                                     Провідні ідеї роботи в інклюзивному класі

ü У кожного з нас є те, що ми можемо дати іншим; кожен з нас може змінити світ.                                                                                                                    

ü Усі ми з'являємося на цей світ різними. Одні – артистичні, інші – спортивні, треті – не можуть добре бачити або чути. Деякі вчаться не так швидко, як решта. Важливо зосередитись на тому, що люди можуть робити, а не на тому, що вони не можуть.

ü Усі діти прагнуть того самого – вони хочуть подобатися, бути прийнятими й мати друзів.

ü Дружба вчить нас того, що всі ми багато в чому схожі: і тим, що нам подобається, і тим, що нам не подобається.

ü Важливо ставити запитання та висловлювати свої почуття. Так ми дізнаємося нове про себе й інших.

Нам варто бути сильними й мати сміливість бути собою.  

  ІНФОГРАФІКА – ІНСТРУМЕНТ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ      Що таке інфографіка, в чому її принципова відмінність від будь-яких інших способ...