21.08.2017

Положення про батьківські збори

 Положення про батьківські збори
 1.      Мета проведення батьківських зборів
1.1. Повідомлення інформації, необхідної для роботи з дітьми.
1.2. Інформування, інструктаж батьків про зміни або введення нових організаційних моментів у режим функціонування школи.
1.3. Знайомство батьків із аналітичними матеріалами.
1.4. Консультування батьків із питань навчання та виховання учнів.
1.5. Обговорення надзвичайних випадків, складних або конфліктних ситуацій.
1.6. Прийняття рішень, які вимагають обліку думок батьків із різноманітних питань шкільного життя.
1.7.  Творчі звіти дитячого і педагогічного колективів перед батьками.

 2.      Правила проведення зборів.
2.1. Класний керівник зобов'язаний всебічно продумати і підготувати до зборів необхідну інформацію і документи.
2.2. Кожні збори мають свій «сценарій», програму, рекомендації, поради, настанови.
2.3. Головним методом проведення зборів є діалог.
2.4. Батьків запрошують на збори і повідомляють про порядок денний не пізніше, ніж за 4 дні до проведення зборів.
2.5. Дирекція школи повинна бути проінформована про дату і порядок денний не пізніше, ні, за 4 дні до проведення зборів.
2.6. Учителі-предметники повинні бути присутні на зборах за запрошенням класного керівника.
2.7. Класний керівник повинен сформулювати мету запрошення на збори вчителів-предметників.
2.8. . Класний керівник вирішує організаційні питання напередодні зборі в (місце зберігання верхнього одягу, організація зустрічі, підготовка кабінету).
2.9. Класний керівник інформує директора про підсумки батьківських зборів, про питання і проблеми, які були підняті батьками на зборах, наступного дня після проведення зборів.
 3.      Принципи проведення батьківських зборів
3.1. Батьківські збори — не просто форма зв'язку сім'ї і школи, це місце одержання важливої педагогічної інформації, трибуна пропаганди кращого досвіду роботи та стосунків із дітьми.
3.2. Батьки на зборах повинні відчути повагу до себе, бути впевненими  в тому, що безтактних розмов не буде.
33. У школі  і сім'ї одні проблеми та турботи — це проблеми дітей і турбота про дітей. Завдання зустрічі батьків і вчителів — шукати шляхи їхнього розв'язання.
3.4. Нічого, крім розчарування, не викликають у батьків збори, де їм доповідають, які в них погані діти, і не радять, як їм допомогти.
3.5. Результативними є ті збори, де виникає розуміння, коли на запитання даються відповіді, ведеться дискусія.
 4.      Види та форми проведення зборів
4.1.   Види батьківських зборів:
•   загальні (класні) збори проводяться 4 рази на рік;
•   диференційовані (спеціально запрошується група батьків);
•   збори, періодичність яких визначається  класним керівником.
4.2. Форми проведення зборів:
•  директивні — консультативні;
•  дискусійні;
•  семінари;
•  клубні;

• творчі зустрічі та звіти.

20.08.2017

http://pkp-ippo.blogspot.com/

Web-форум «Підвищення кваліфікації педагогів області: формальна, неформальна чи інформальна освіта?»

Освіта педагогічних працівників
    Серед ключових новацій є поняття неформальної та інформальної освіти.   
    Відповідно до освітнього глосарію ЮНЕСКО [http://uis.unesco.org/en/glossary]:
Формальна освіта – це освіта, що інституціолізована, навмисна і спланована через публічні організації та визнані приватні установи і в їх сукупності створює систему формальної освіти держави. Таким чином, програми формальної освіти визнаються як такі відповідними національними органами управління освітою або еквівалентними установами, зокрема будь-якими інституціями у співпраці з національними чи регіональними органами управління освітою. Формальна освіта переважно стосується освіти, яка здобувається до першого виходу людини на ринок праці або у віці, коли здобуття освіти у нормі вважається основним видом її діяльності. Професійна освіта, освіта осіб з особливими потребами і окремі складові освіти дорослих часто визнають як складові системи формальної освіти.
Неформальна освіта – це освіта, що інституціолізована, навмисна і спланована суб’єктом освітньої діяльності. Визначальна характеристика неформальної освіти полягає у тому, що вона є додатком, альтернативою та/або доповненням до формальної освіти у процесі навчання людини протягом всього життя. Часто вона запроваджується для того, щоб гарантувати право на доступ до освіти для всіх. Вона призначена для осіб будь-якого віку, але не обов’язково передбачає неперервний шлях здобуття освіти. Зокрема, це можуть бути короткотермінові програми та/або програми низької інтенсивності, що надаються у вигляді коротких курсів, майстер-класів та семінарів. Неформальна освіта зазвичай веде до отримання кваліфікацій, що не визнаються як формальні відповідними національними органами управління освітою, або взагалі не передбачає надання кваліфікацій. Неформальна освіта може охоплювати програми, що сприяють грамотності дорослих і молоді, освіту для дітей, що не відвідують школу, формують життєві та робочі навички, спрямовані на соціальний або культурний розвиток.

Інформальна освіта – це форми здобуття освіти, що є навмисними або свідомими, але не інституціолізованими. Вони менш організовані та структуровані, ніж формальна і неформальна освіта. Інформальна освіта може охоплювати освітню діяльність, що відбувається в сім`ї, на робочому місці, у локальній спільноті та повсякденному житті на самостійно, сімейно або соціально спрямованій основі.

11.08.2017

Правила для батьків першокласників

  1. Зберігайте спокій і впевненість в тому, що все буде добре. Звичайно, кожна мама чи тато хвилюються за свою дитину, особливо в такий відповідальний момент – перший раз в перший клас. Але пам’ятайте, що саме своїм настроєм і своїми думками, ми формуємо у дитини установку на майбутнє навчання в школі. Тому намагайтесь продемонструвати дитині свою впевненість в тому, що все буде добре, свій спокій і віру в сина/дочку. Ні в якому разі не лякайте дитину школою, стримуйте свої побоювання і острахи. Просто вірте в свою дитину і сприймайте її такою, як вона є.
  2. Формуйте позитивне ставлення до школи і вчителів, але водночас будьте чесними.Не варто ідеалізувати школу, говорячи, що там буде безмежно весело, цікаво, захоплююче. Слід говорити правду про можливі труднощі, про необхідність слухати вчителя, виконувати інструкції, які інколи не подобаються. Але обов’язково переконуйте дитину в тому, що все буде добре, що вона справиться, зможе знайти те, що їй до душі, знайде друзів і отримає радість від пізнання нового.
  3. Завжди позитивно відзивайтеся про школу і вчителів. Діти в такому віці все ще дуже залежні від батьківської думки. Вони складають свою думку, своє враження про щось нове (в даному випадку про школу) на основі висловлювань і ставлень батьків. Тому, якщо ви хочете, щоб вчитель став авторитетом для вашого першокласника, ніколи не говоріть поганого про нього при дитині. Це сприятиме гарній поведінці дитини в школі і додасть мотивації до навчання.
  4. Уникайте додаткових стресів і навантажень. Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Початок навчання у школі і так є серйозним стресом для 6-7-річних дітей. Тому, якщо заняття спортом і музикою здаються вам необхідною частиною виховання вашої дитини, почніть водити її туди за рік до початку навчання або після того, як диина адаптується. Повноцінний відпочинок на цьому етапі дуже важливий. Тому нехай дитина проводить більше вільного часу на свіжому повітрі, граючись з друзями.
  5. Слідкуйте за режимом дня і повноцінним харчуванням. Розпорядок дня, який не змінюється, допоможе дитині швидше адаптуватися до нових умов. Якщо ваш першокласник – шестирічка, то бажаний і денний сон хоча б на одну годину. Особливо зверніть увагу на харчування дитини. У її раціоні повинні бути присутніми білки (м’ясо, риба, сир, яйця), молочні продукти, вершкове і рослинне масло, свіжі овочі і фрукти, соки. Організм зараз як ніколи потребує додаткової енергії, адже справитися і пристосуватися до нових умов – досить серйозне завдання.
  6. Будьте особливо уважними до почуттів дитини в перші місяці. Не пропускайте труднощі, які можливо, виникнуть у дитини. Слухайте сина/дочку, говоріть про школу, про події, про почуття. Намагайтеся разом знаходити шляхи, розповідайте про себе в шкільні роки. Будьте з дитиною більш терплячими і чуйними, щоб вона відчувала спокій і підтримку вдома.

02.08.2017

Заповнення журналів 1 4 класи

  1. 1. Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналу для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів Методичні рекомендації розроблено відповідно до окремих положень Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі Інструкція), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2015 № 412 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 квітня 2015 р. за № 472/26917. Усі загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності мають дотримуватися зазначених в Інструкції вимог щодо заповнення Класного журналу (далі-журнал) для початкової школи. Відповідно до пункту Інструкції перелік навчальних предметів інваріантної та варіативної складових здійснюється відповідно до робочого навчального плану. Якщо для вивчення окремих предметів клас ділиться на групи, то для кожної з них у журналі відводять окремі сторінки і після назви предмета у дужках записують номер групи (І група; ІІ група). Дана вимога стосується й уроків навчання грамоти. Зауважимо, що навчання грамоти (читання і письма), як один навчальний предмет у кожній групі проводить один учитель (таблиця 1). Таблиця 1. Перелік навчальних предметів для запису назв у класному журналі Клас Назва предмета інваріантної складової навчального плану Особливості запису 1 Навчання грамоти (мова навчання: українська, мови національних меншин) Зазначається мова навчання. На читання і письмо окремі сторінки не відводяться. Якщо клас поділяється на групи, у дужках записується номер групи 1-4 Українська мова Зазначається у школах з навчанням мовами національних меншин. Якщо клас поділяється на групи, у дужках записується номер групи 2-4 Мова навчання (у ЗНЗ з іншими мовами навчання) Зазначається мова навчання. Якщо клас поділяється на групи, у дужках записується номер групи 2-4 Літературне читання У дужках вказується мова для шкіл з навчанням мовами національних меншин. 1-4 Іноземна мова (у тому числі мова національних меншин, що вивчається як предмет) У дужках вказується мова. Якщо клас поділяється на групи, у дужках записується номер групи 1-4 Математика 1-4 Природознавство 3-4 Я у світі 1-4 Музичне мистецтво
  2. 2. 1-4 Образотворче мистецтво 1-4 Трудове навчання 2-4 Інформатика Якщо клас поділяється на групи, у дужках записується номер групи 1-4 Фізична культура 1-4 Основи здоров’я Назва предмета варіативної складової навчального плану 1-4 Вказується назва обраного курсу У дужках зазначається: варіативна складова 1-4 Облік проведення навчальних екскурсій …………………………………. Зазначається зміст, форма організації (екскурсія, проект тощо), дата і кількість годин проведення навчальних екскурсій, навчальної практики На виконання пункту 36 Інструкції подається (таблиця 2) орієнтовний розподіл кількості сторінок для навчальних предметів інваріантної та варіативної складових робочого навчального плану загальноосвітнього навчального закладу (з урахуванням окремих сторінок для кожної групи при вивченні окремих предметів, якщо клас поділяється на групи). Таблиця 2 Орієнтовний розподіл сторінок у класному журналі для навчальних предметів інваріантної складової навчального плану Клас Навчальні предмети Кількість годин Орієнтовна кількість сторінок у журналі 1 Навчання грамоти 7 16 розворотів 2–4 Українська мова 4/3 та 11 розворотів 1-4 Українська мова (у ЗНЗ з іншими мовами навчання) 3/4 8-9 розворотів 2–4 Літературне читання 3/4 11 розворотів 2–4 Іноземна мова 2 6 розворотів 1–4 Математика 4 9 розворотів 1–4 Природознавство 2 6 розворотів 3–4 Я у світі 1 3 розвороти (6 сторінок) 1–4 Музичне мистецтво 1 3 розвороти (6 сторінок) 1–4 Образотворче мистецтво 1 3 розвороти (6 сторінок) 1–4 Мистецтво 2 6 розворотів (12 сторінок) 1–4 Трудове навчання: 1 3 розвороти (6 сторінок) 2-4 Інформатика 1 3 розвороти (6 сторінок) 1–4 Фізична культура 3 9 розворотів 1–4 Основи здоров’я 1 3 розвороти (6 сторінок)
  3. 3. Відповідно до пункту 11 Інструкції щодо відвідування занять, учитель відмічає кількість уроків (годин), пропущених кожним учнем і несе відповідальність за достовірність цієї інформації. Фіксація навчальних досягнень учнів у журналі здійснюється відповідно до Орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти (наказ МОН України від 21.08.2013 № 1222) та Інструктивно-методичних матеріалів щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОН України від 28.01.2014 №1/9-74). Навчальна діяльність учнів під час навчальних екскурсій, передбачених календарно-тематичним планом, інших форм організації навчання (проектів, дослідів тощо), що фіксуються на сторінках журналу, відведених на відповідний предмет, оцінюється згідно з критеріями оцінювання. Відповідно до пункту 17 усі бали, які виставляються учителем до журналу, дублюються у щоденники учнів або повідомляються батькам у інший спосіб (через СМС, індивідуальний доступ до сторінки учня на сайті школи тощо) того самого дня. Згідно: з пунктом 20 для контрольних робіт ведуться окремі зошити; з пунктом 21 результати контрольних робіт, що проводились за розпорядженням директора навчального закладу чи органу управління освіти під час інспектування навчального закладу можуть ураховуватися при виставленні підсумкових балів за семестр, проте вони не є визначальними. У випадках, коли перевірку здійснює не вчитель даного класу (перевіряюча особа, що має на це право), то результати оцінювання такої роботи не впливають на підсумковий бал. На виконання пункту 23 кількість тематичних блоків для оцінювання визначається учителем залежно від кількості годин на тиждень та логічної завершеності теми (орієнтовно: 1 год – 2 тематичних оцінювання за семестр, 2- 3 год – 3-4 тематичних оцінювання, 4 год – 4-5 тематичних оцінювання тощо). Тематичний бал виставляється з урахуванням балів усіх поточних та перевірних робіт із певної теми (підтеми) і записується у колонці журналу без дати з позначкою: Тема. Згідно з пунктом 24 бал за семестр виводиться на основі тематичних балів з урахуванням динаміки рівня навчальних досягнень учня (учениці) і виставляється у колонці журналу з позначкою: І семестр (ІІ семестр) не пізніше ніж за 3 дні до кінця певного семестру. Семестрова контрольна робота як окремий вид підсумкової роботи не проводиться. Відповідно до пункту 25 у 4 класах загальноосвітніх навчальних закладів підсумкові контрольні роботи з української мови (мови навчання), літературного читання та математики як форми державної підсумкової атестації мають певні особливості фіксації результатів у журналі. На правій сторінці журналу у розділі «Тема» здійснюється запис «Державна підсумкова атестація».
  4. 4. Бали, одержані учнями за підсумкову контрольну роботу з предметів, які підлягають державній підсумковій атестації виставляються у журналі в окремій колонці з написом ДПА без зазначення дати після колонки з балами за рік. У разі, коли учень (учениця) звільнений (-а) від ДПА за рішенням педагогічної ради, у журналі у цій колонці робиться запис: зв. У випадках, якщо учень (учениця), який був з певних причин відсутній на підсумковій контрольній роботі рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом керівника навчального закладу їм надається право пройти атестацію в інший час і у журналі у відповідних колонках виставляється бал за ДПА. Оцінки за атестацію заносяться до Протоколу державної підсумкової атестації та відповідної шкільної документації (класних журналів, особових справ учнів (вихованців)), виставляються у табель навчальних досягнень (після закінчення початкової школи). Проводити додаткові перевірні роботи в усній чи письмовій формах з метою виставлення бала за державну підсумкову атестацію учнів початкової школи недоцільно. Відповідно до пункту 27 річний бал виставляється на основі семестрових балів з урахуванням динаміки рівня навчальних досягнень учня (учениці) і результатів підсумкової контрольної роботи, як правило, не пізніше ніж за 3 дні до закінчення навчального року. Бали, виставлені за ДПА не враховуються при виставленні річних балів. Річний бал є підсумковим. Окрема колонка для підсумкового бала не відводиться. Корегуючий бал за всі види оцінювання не виставляється. Річні та семестрові бали, виставлені учителем у журнал заносять до табелів школярів (для учнів 2-4 кл.). Відповідно до пункту 38 Інструкції запис домашніх завдань рекомендується здійснювати таким чином: с. 10-12, прочитати і переказати оповідання; с. 27-29, вивчити напам'ять вірш, дібрати два прислів'я; с. 29 повторити правило; с. 30, виконати № 64; с. 67, виконати на вибір: І – № 124 різними способами, ІІ – № 125 тощо. Домашнє завдання не задається і відповідно не фіксується у журналі у 1 класах з усіх предметів навчального плану; у 2-4 класах з таких предметів інваріантної складової навчального плану: інформатика, основи здоров’я, фізична культура, образотворче мистецтво, музичне мистецтво, мистецтво і всіх предметів варіативної складової, а також з усіх предметів на вихідні (з п’ятниці на понеділок), святкові та канікулярні дні).
  5. 5. ЗРАЗКИ ВЕДЕННЯ СТОРІНОК КЛАСНОГО ЖУРНАЛУ З НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ Українська мова та інші мови навчання Українська мова. Навчання грамоти* 1 клас, І семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Ісеместр 01/09 ../09 ../09 30/09 01/10 ../10 ../10 30/10 01/11 ../11 ../11 30/11 01/12 ../12 ../12 27/12 1. зар. 2. зар. ... зар. 30 зар. *Уроки читання і письма записують на одній сторінці «Українська мова. Навчання грамоти» послідовно, відповідно до розкладу. Українська мова. Навчання грамоти 1 клас, І семестр (права сторінка) № Дата Зміст .../10 Звук [в]. Позначення його буквами В, в («ве») ../10 Письмо рядкової букви в («ве»), складів, слів із нею .../10 ….. (Аналогічно записується тема уроку згідно з календарним планом) 5
  6. 6. Українська мова. Навчання грамоти* 1 клас, ІІ семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Читання ІІсеместр Рік ../01 31/01 01/02 ../02 30/02 01/03 ../03 01/04 ../04 01/05 ../05 12/05 ../05 1. зар. зар. зар. зар. зар. 2. зар. зар. зар. зар. зар. ... зар. зар. зар. зар. зар. 30 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. *Уроки читання і письма записують на одній сторінці «Українська мова. Навчання грамоти» послідовно, відповідно до розкладу. Українська мова. Навчання грамоти 1 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст .../05 Тема уроку згідно з календарним планом 12/05 Контрольна робота: списування .../05 Тема уроку згідно з календарним планом ../05 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: читання вголос * .../05 Тема уроку згідно з календарним планом * Оскільки «Контрольна робота: читання вголос» передбачає індивідуальну перевірку навички читання учнів, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 6
  7. 7. Українська мова 2 клас, І семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Зошит Мовнатема* Тема Зошит Аудіювання Зошит Діалог Диктант Тема Мовнатема* Тема Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Зошит Ісеместр ../09 30/09 ../10 ../10 ../10 30/10 01/11 ../11 ../11 30/11 01/12 ../12 ../12 ../12 ../12 ../12 ../12 ../12 ../12 30/12 1. 2. ... 30 *У колонці «Мовна тема» записують бали за контрольну роботу з мовної теми. Українська мова 2 клас, І семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../10 Тема уроку згідно з календарним планом 12/10 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../10 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання. Автор. «Назва твору». .../11 Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: складання діалогу* .../12 Контрольна робота: диктант «Назва диктанту» .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу 12/12 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Контрольна робота: списування .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу * Оскільки «Контрольна робота: складання діалогу» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у змісту усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 7
  8. 8. Українська мова 2 клас, ІІ семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Зошит Мовнатема* Тема Зошит Диктант Тема Зошит Аудіювання Уснийпереказ Зошит Мовнатема* Тема Диктант Тема Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Зошит ІІсеместр Рік ../0130/01 01/02 ../02 ../02 ../02 28/02 01/03 ../03 ../03 ../03 ../04 ../04 ../05 ../05 ../05 ./05 ../05 ../05 ../05 ../05 1. 2. ... 30. *У колонці «Мовна тема» записують бали за контрольну роботу з мовної теми. Українська мова 2 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../02 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Контрольна робота:диктант .../03 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: усний переказ* .../05 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Контрольна робота: диктант .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../05 Контрольна робота: списування .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу * Оскільки «Контрольна робота: усний переказ» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 8
  9. 9. Українська мова 3 клас, І семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Диктант Зошит Тема Мовна тема* Тема Зошит Аудіювання Зошит Диктант Тема Діалог Мовна тема* Тема Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Зошит Ісеместр …/09 …/09 30/09 ../10 ./10 ../10 30/10 ./1118/11 30/11 01/11 ./11 ./11 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 30/12 1. 2. … 30. *У колонці «Мовна тема» записують бали за контрольну роботу з мовної теми. Українська мова 3 клас, І семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../09 Тема уроку згідно з календарним планом .../09 Контрольна робота: диктант .../09 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../10 Тема уроку згідно з календарним планом .../10 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../10 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання .../11 Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: складання діалогу* .../12 Контрольна робота: диктант .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу 12/12 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Контрольна робота: списування .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу * Оскільки «Контрольна робота: складання діалогу» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 9
  10. 10. Українська мова 3клас, ІІ семестр (ліва сторінка) *У колонці «Мовна тема» записують бали за контрольну роботу з мовної теми. Українська мова 3 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../02 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../03 Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Контрольна робота: диктант .../03 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: усний твір* .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../05 Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Контрольна робота: письмовий переказ .../05 Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Контрольна робота: диктант .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../05 Контрольна робота: списування .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу * Оскільки «Контрольна робота: усний твір» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). № Число, місяць Прізвище та ім’я Зошит Мовнатема* Тема Зошит Диктант Тема Зошит Аудіювання Уснийпереказ Зошит Мовнатема* Тема Письмовийпереказ Диктант Тема Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Зошит ІІсеместр Рік ../0130/01 01/02 ../02 ../02 ../02 28/02 01/03 ../03 ../03 ./03 ../04 ../04 ../05 ../05 ../05 …/05 ./05 ./05 ./05 ../05 ../05 ../05 ../05 1. 2. ... 30. 10
  11. 11. Українська мова 4 клас, І семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Диктант Зошит Тема Мовна тема* Тема Зошит Аудіювання Зошит Диктант Тема Діалог Мовна тема* Тема Письмовий переказ Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Зошит Ісеместр …/09 …/09 30/09 ../10 ./10 ../10 30/10 ./1118/11 30/11 01/11 ./11 ./11 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 30/12 1. 2. … 30. *У колонці «Мовна тема» записують бали за контрольну роботу з мовної теми. Українська мова 4 клас, І семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../09 Тема уроку згідно з календарним планом .../09 Контрольна робота: диктант .../09 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../10 Тема уроку згідно з календарним планом .../10 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../10 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання. Автор. «Назва твору». .../11 Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: складання діалогу* .../12 Контрольна робота: диктант .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу 12/12 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../05 Контрольна робота: письмовий переказ .../05 Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Контрольна робота: списування .../12 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу * Оскільки «Контрольна робота: складання діалогу» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 11
  12. 12. Українська мова 4 клас, ІІ семестр (ліва сторінка) *У колонці «Мовна тема» записують бали за контрольну роботу з мовної теми. Українська мова 4 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../02 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../03 Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Контрольна робота: диктант .../03 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання. Автор. «Назва твору». .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: усний твір* .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Контрольна робота з мовної теми «Назва теми» .../04 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Контрольна робота: письмовий твір .../04 Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Контрольна робота: диктант № Число, місяць Прізвище та ім’я Зошит Мовнатема* Тема Зошит Диктант Тема Зошит Аудіювання Уснийтвір Зошит Мовнатема* Тема Письмовийтвір Диктант Тема Спис.(гра- мотність) Спис.(граф. навички) Зошит ІІсеместр Рік ДПА ../0130/01 ../02 ../02 ../02 28/02 01/03 ../03 ../03 ./03 ../04 ../04 ../05 ../05 ../05 …/05 ./05 ./05 ./05 ../05 ../05 ../05 1. 2. ... 30. 12
  13. 13. .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу 10/05 Контрольна робота: списування .../05 Аналіз контрольної роботи. Повторення й узагальнення вивченого матеріалу .../05 Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Підсумкова контрольна робота. Державна підсумкова атестація .../05 Тема уроку згідно з календарним планом * Оскільки «Контрольна робота: усний твір» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 13
  14. 14. Літературне читання 3 клас, І семестр (ліва сторінка) № Число, Місяць Прізвище та ім’я Напам’ять Тема* Тема* Напам’ять Тема* Читання мовчки** Тема* Читання вголос Ісеместр …/09 30/09 …/10 ./10 …/10 30/10 ./1118/11 30/11 01/11 ./11 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 ./12 30/12 1. 2. … 30. *З предмета «Літературне читання» тематичний бал виставляється за підсумками роботи за розділом. ** Навичка читання мовчки (розуміння тексту) проводиться у формі самостійної контрольної роботи, що має навчальний характер і балами не оцінюється. Літературне читання 3 клас, І семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../09 Тема уроку згідно з календарним планом .../10 Тема уроку згідно з календарним планом. Підсумковий урок з теми «Назва теми». Тематичне оцінювання ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Самостійна письмова робота (розуміння тексту, прочитаного мовчки). Автор. «Назва твору» ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Тема уроку згідно з календарним планом. Контроль навички читання вголос (технічна сторона)* .../12 Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом * Оскільки «Контроль навички читання вголос (технічна сторона)» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 14
  15. 15. Літературне читання 3 клас, ІІ семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Напам’ять Тема* Напам’ять Тема* Напам’ять Тема* Тема* Читаннявголос Читання мовчки** ІІсеместр Рік ../01 30/01 ./01 ./02 ../02 ../03 ../03 ../03 ../04 ../04 ../04 ../04 ../04 ../05 ./05 ../05 ../05 30/05 1. 2. … 30. *З предмета «Літературне читання» тематичний бал виставляється за підсумками роботи за розділом. ** Навичка читання мовчки (технічна сторона і розуміння тексту) проводиться у формі підсумкової контрольної роботи. Літературне читання 3 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../09 Тема уроку згідно з календарним планом .../10 Тема уроку згідно з календарним планом. Підсумковий урок з теми «Назва теми». Тематичне оцінювання ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Тема уроку згідно з календарним планом. Контроль навички читання вголос* Автор «Назва твору». .../12 Підсумкова контрольна робота: читання мовчки (технічна сторона і розуміння тексту). Автор «Назва твору» ../... Тема уроку згідно з календарним планом * Оскільки «Контроль навички читання вголос (технічна сторона)» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 15
  16. 16. Літературне читання 4 клас, І семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Напам’ять Тема* Напам’ять Тема* Напам’ять Тема* Тема* Читання вголос Читання мовчки** Ісеместр ../0930/09 ./10 ../10 ../10 22/10 ../11 ../11 ../11 ../11 ../12 ../12 ../12 ./12 ../12 ../12 ../12 ../12 1. 2 ... 30. *З предмета «Літературне читання» тематичний бал виставляється за підсумками роботи за розділом. ** Навичка читання мовчки (технічна сторона і розуміння тексту) проводиться у формі підсумкової контрольної роботи. Літературне читання 4 клас, І семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../09 Тема уроку згідно з календарним планом .../10 Тема уроку згідно з календарним планом. Підсумковий урок з теми «Назва теми». Тематичне оцінювання ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../11 Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Тема уроку згідно з календарним планом. Контроль навички читання вголос* Автор «Назва твору». ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../12 Підсумкова контрольна робота: читання мовчки (технічна сторона і розуміння тексту). Автор «Назва твору» ../... Тема уроку згідно з календарним планом * Оскільки «Контроль навички читання вголос (технічна сторона)» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 16
  17. 17. Літературне читання 4 клас, ІІ семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Напам’ять Тема* Напам’ять Тема* Читаннямовчки Тема* Тема* Читаннявголос ІІсеместр Рік ДПА ../01 30/01 ../01 ../02 ../02 ../02 01/03 ../03 ./03 ../04 01/04 ../04 ../04 ../04 ../05 ../05 ../05 30/05 1. 2. ... 30. *З предмета «Літературне читання» тематичний бал виставляється за підсумками роботи за розділом. Літературне читання 4 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Тема уроку згідно з календарним планом. Підсумковий урок з теми «Назва теми». Тематичне оцінювання ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Контроль навички читання мовчки (технічна сторона і розуміння тексту). Автор «Назва твору» ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Тема уроку згідно з календарним планом. Контроль навички читання вголос*. Автор. «Назва твору» ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Підсумкова контрольна робота. Державна підсумкова атестація ../... Тема уроку згідно з календарним планом * Оскільки «Контроль навички читання вголос (технічна сторона)» передбачає індивідуальну перевірку, то назву цього виду контролю записують у зміст усіх уроків, на яких здійснювався такий контроль, доти, допоки не буде перевірено останнього учня (ученицю). 17
  18. 18. Іноземна мова 2 (3, 4) клас, ІІ (І)* семестр (ліва сторінка) 4 клас, ІІ семестр (ліва сторінка) * *Аналогічні записи роблять у І семестрі. Іноземна мова 2 (3, 4) клас, ІІ (І) семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Тема уроку згідно з календарним планом. Підсумковий урок з теми «Назва теми». Тематичне оцінювання ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: аудіювання ../05 Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: говоріння .../05 Тема уроку згідно з календарним планом ../05 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: письмо .../05 Тема уроку згідно з календарним планом ../05 Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: читання .../05 Тема уроку згідно з календарним планом № Число, місяць Прізвище та ім’я Зошит Тема Зошит Тема Зошит Зошит Тема Аудіювання Говоріння Письмо Читання Зошит ІІсеместр Рік ../0130/01 ../02 ../02 28/02 01/03 ../03 ../03 ../04 ../04 ../05 ../05 …/05 ./05 ./05 ../05 ../05 ../05 ../05 ../05 ../05 1. 2. ... 30. 18
  19. 19. Математика 2 (3) клас, ІІ (І)*семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізви ще та ім’я Зошит Контрольна робота Тема Зошит Зошит Контрольна робота Тема Усніобч. Контрольна робота Тема Зошит Контрольна робота Тема Зошит ІІсеместр Рік ../01 30/01 ../02 ../02 28/02 ../03 ../04 ../04 ../04 ../04 ../04 ../04 ../04 ../05 ../05 ../05 ../05 ../05 1. 2. ... 30. * Аналогічні записи роблять у І семестрі. Математика 2 (3) клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: усні обчислення (математичний диктант) Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом 19
  20. 20. Математика 4клас, ІІ семестр (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Зошит Контрольна робота Тема Зошит Зошит Контрольна робота Тема Усніобч. Контрольна робота Тема Зошит Контрольна робота Тема Зошит ІІсеместр Рік ДПА ./01 ../02 ../02 ../02 ../02 ../03 ../04 ../04 24/04 ../04 ../04 ../04 ../04 ./05 ../05 ../05 ../05 ../05 1. 2. ... Математика 4 клас, ІІ семестр (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом. Контрольна робота: усні обчислення (математичний диктант) Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Підсумкова контрольна робота. Державна підсумкова атестація Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом 20
  21. 21. Природознавство. 2 (3, 4) клас. Я у світі. 3 (4) клас* І, ІІ семестри (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Контр.робота Тема Контр.робота Тема Контр.робота Тема . ІІсеместр Рік ../0 ../01 ../01 ../02 ../02 ../02 ../02 ../02 ../03 ../03 ../02 ../04 ../04 ../04 ../05 ../02 ../05 ../05 ../05 1. … 30. *З предмета «Я у світі» мають бути 2 контрольні роботи. Природознавство. 2 (3, 4) клас. Я у світі. 3 (4) клас) І, ІІ семестри (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Тема уроку згідно з календарним планом Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Тема уроку згідно з календарним планом Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом Контрольна робота Аналіз контрольної роботи. Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Тема уроку згідно з календарним планом 21
  22. 22. Трудове навчання. 2 (3, 4) клас. І, ІІ семестри (ліва сторінка) № Число, місяць Прізвище та ім’я Тема Тема ІІсеместр Рік ../01 ../01 ../01 ../02 ../02 ../02 ../02 ../02 ../03 ../03 ../04 ../04 ../04 ../04 ../05 ../05 ../05 ../05 1. ... 30. Трудове навчання. 2 (3, 4) клас. І, ІІ семестри (права сторінка) № Дата Зміст Домашнє завдання .../01 Тема уроку згідно з календарним планом .../02 Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом .../03 Тема уроку згідно з календарним планом ../... Тема уроку згідно з календарним планом Тема уроку згідно з календарним планом .../04 Тема уроку згідно з календарним планом .../05 Тема уроку згідно з календарним планом 22
  23. 23. Зведений облік досягнень у навчанні учнів 2 - 4 класів № з/п Прізвище, ім'я та по батькові учня (учениці) Бали Інваріантна складова Варіативна складова Рішення педагогічної ради (дата і номер) про результати досягнень у навчанні учня Навчанняграмоти Українськамова Українськамова (уЗНЗзіншими моваминавч.) Літературнечитання Іноземнамова Математика Природознавство Яусвіті Музичнемистецтво Образотворче мистецтво Трудовенавчання Інформатика Інформатика Фізичнакультура Основиздоров'я 1. Бабій Ярослав Олександрович І семестр 9 10 9 8 10 10 10 зар. зар. 12 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. Переведено до 5 класу. Протокол від 29.05.15 № 97 ІІ семестр 10 11 10 9 10 11 11 зар. зар. 12 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. Державна підсумкова атестація зв. зв. зв. Рік 10 11 10 9 10 11 11 зар. зар. 12 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. 2. Горгош Антон Олексійович І семестр 11 12 10 11 12 11 11 зар. зар. 12 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. Переведено до 5 класу. Нагороджено Похвальним листом. Протокол від 29.05.15 № 97 ІІ семестр 12 12 11 11 12 11 11 зар. зар. 12 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. Державна підсумкова атестація 12 12 12 Рік 12 12 11 11 12 11 11 зар. зар. 12 зар. зар. зар. зар. зар. зар. зар. 23
  24. 24. 24

  ІНФОГРАФІКА – ІНСТРУМЕНТ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ      Що таке інфографіка, в чому її принципова відмінність від будь-яких інших способ...