16.02.2016

Початкові класи приймають участь в конкурсах.
Математичний міжнародний конкурс "Кенгуру".
 Вся інформація на сайті:
http://www.kangaroo.com.ua/

Конкурс "Колосок".
http://kolosok.org.ua/

Конкурс "Бобер"

bober.net.ua/

15.02.2016

Всеукраїнський педагогічний експеримент «Розумники» (SmartKids)

Всеукраїнський педагогічний експеримент «Розумники» (Smart Kids) розпочато згідно Наказу Міністерства освіти і науки №564 від 8.05.2014 р. "Про проведення дослідно-експериментальної роботи з метою прогнозування моделі використання в початкових школах освітніх електронних ресурсів на комп’ютерних пристроях різного форм-фактору з метою покращення та підтримки навчально-виховного процесу". Експеримент стартував 10 травня 2014 року.
Метою експерименту є визначення нових підходів до використання інформаційнийх технологій для вивчення базових предметів у початковій школі. Модель передбачає використання учнями спеціалізованого програмного забезпечення — "Педагогічні ігри", індивідуальних комп'ютерних пристроїв — Classmate PC та мультимедійного інтерактивного комплексу для фронтальної роботи в класі.
Проект «Розумники» базується на таких принципах:
  • покращення технологічного рівня навчання;
  • партнерство держави, суспільства та світових компаній;
  • свобода доступу до інформації та знань;
  • врахування особливостей психологічного розвитку та інтелектуальних можливостей школярів.
Кількість учнів та вчителів задіяних в експерименті
  • 2014/15 навчальний рік — більше 100 осіб
  • 2015/16 навчальний рік — більше 1000 осіб
  • 2016/17 навчальний рік — більше 12 000 осіб
Експеримент ініціювали та підтримали
  • Міністерство освіти і науки України
  • Інститут інноваційних технологій та змісту освіти МОН України
  • Інститут інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України
  • Intel (Україна)
  • Microsoft (Україна)
  • Видавництво "РОЗУМНИКИ"
  • ТОВ "Навігатор"
Науковим консультантом проекту виступив директор Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України доктор технічних наук, професор В.Ю. Биков.
Корисні посилання:

У луцьких школах вже приймають заяви від батьків майбутніх першокласників. В управлінні освіти кажуть: затягувати з вибором освітнього закладу для своїх чад не варто, аби не опинитися в неприємній ситуації, що класи вже сформовані.
Так, начальник міського управління освіти Олег Гребенюкзауважує: першочергово у школи зараховуватимуть дітей мешканців мікрорайону, який обслуговує школа. Звичайно, кожен лучанин має право обирати для своїх найрідніших школу, яка йому до вподоби, керуючись власними критеріями. Але відтягувати рішення не варто.
«Тільки дві школи міста мають право приймати учнів на навчання за результатами тестового відбору: це школи №1 і 5. Решта – гімназії і ліцеї – мають загальноосвітню початкову ланку і набирають дітей на загальних підставах. Звичайно, Конституція гарантує батькам право вибору навчального закладу. Але в першу чергу в навчальні заклади зараховуються діти жителів мікрорайону», - зазначив Олег Гребенюк.
До слова, внаслідок того, що школи міста переповнені, учням середньої ланки часто доводиться ходити в другу зміну. У деяких міських школах є по 7 перших класів.
Окрім того, в школах Луцька навчаються близько 1900 дітей із прилеглих районів, що теж впливає на навантаження луцьких шкіл. Розвантажити навчальні заклади міста можна було б, якби, принаймні, була завершена добудова ЗОШ № 27. До слова, цьогоріч її внесли в попередній список об’єктів, які будуватимуться за кошти Фонду регіонального розвитку, також з міського бюджету на будівництвовиділили кошти в рамках освітньої програми.
Який потрібен перелік документів під час прийому до школи, коли і як подається заява - все це розміщене на веб-сайтах навчальних закладів. Так само оголошення вже розміщені на інформаційних шкільних стендах.
Та зазвичай перелік документів стандартний: батькам необхідно підготувати копію свідоцтва про народження дитини, написати заяву на ім'я директора школи про зарахування дитини до 1 класу, і до визначеного терміну (зазвичай до серпня) здати в медичний пункт школи медичну картку дитини із пройденим медоглядом та допуском до навчання в школі, а ще - карту щеплень.
Окрім того, в школах, які лучани оберуть для своїх чад, є оголошення про час та місце проведення перших батьківських зборів мам і тат майбутніх першокласників. А в деяких навчальних закладах діють підготовчі курси для діток, які не відвідували дошкільний навчальний заклад перед школою.
Начальник міського управління освіти радить лучанам не відкладати написання заяви до школи.
«Звичайно, у нас були випадки, коли батьки наприкінці серпня, або й на початку вересня вирішували питання, де вчитимуться їхні діти. Але варто не затягувати», - наголосив він.

  ІНФОГРАФІКА – ІНСТРУМЕНТ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ      Що таке інфографіка, в чому її принципова відмінність від будь-яких інших способ...